dream home

Продовжую колаборації з «Майстерньою Бегемота»- begemotgames.com.ua, яка поділилася зі мною своїм аналогом Таємне послання Преміум або Love Letter Premium.

За сюжетом королева Маріанна віддана під варту, а її донька принцеса Аннет в глибокій печалі. Ми хочемо підбадьорити дівчину, написавши їй любовне послання. Всі шляхи до принцеси закриті, тому послання можна буде передати тільки з чужою допомогою. Тільки людина з самого найближчього кола Аннет допоможе вам з передачею листа.

Гра дуже проста, швидка і весела. Преміум версія дозволяє зіграти від 2 до 4 гравців 16 базовими картами і від 5 до 8 гравців розширеним набором, який складається з 32 карт. Тому після пояснення основних моментів гри, я розповім про карти в залежності від числа гравців.

Підготовка та ігрова механіка Love Letter Premium

Гра досить проста і швидка. Для гри необхідно підготувати ігрову колоду, якщо грає менше 5 осіб необхідно відкласти певні карти (в пам'ятці є підказка, які саме карти і в якій кількості). В іншому випадку в грі беруть участь всі карти, так само в центрі столу викладаються жетони симпатії. Набравши певну кількість симпатії (в залежності від кількості гравців), гравець перемагає.

На початку кожного раунду необхідно ретельно перемішати ігрову колоду. Роздати кожному гравцеві в закриту по одній карті, і додатково відкласти в сторону ще одну карту (щоб до останнього моменту не можна було прорахувати, яка остання карта у гравця, про це далі). Перший раунд починає гравець, який був останнім на побаченні, а в подальшому раунд починає переможець минулого.

Ігровий процес дуже простий. У свій хід гравець добирає з колоди одну карту, і з двох карт на руці повинен розіграти одну (навіть на шкоду собі), після чого хід переходить наступному активному гравцеві. Розіграшем карт, гравці захищаються, дізнаються карти суперника і намагаються вибити їх з раунду.

Раунд триває до того моменту, поки не залишиться один гравець (він отримує жетон симпатії), або поки не закінчиться ігрова колода (виграє раунд гравець з найбільшим значенням на карті в руці).

Love Letter Premium

Love Letter від 2 до 4 гравців

Вся сіль гри - це правильний вибір і розіграш карти з руки. Нижче я опишу які є в грі карти, які у них властивості і пару конкретних прикладів, як краще діяти і грати.

НазваВластивість
8ПринцесаВідразу вибуваєте, якщо карта скинута
7ГрафиняОбов'язково скидається, якщо друга карта король або принц
6КорольОбмін картками з іншим гравцем
5ПринцГравець за вибором скидає карту і добирає нову
4СлужницяЗахист від властивостей інших карт до наступного ходу
3БаронПорівняння номера карти з руки з іншим гравцем, у кого менше той вибув
2СвященикПодивитися карту в руці в іншого гравця
1СтражницяВгадати карту в руці іншого гравця

Принцеса - наше все. Якщо у вас в руці принцеса і це тільки початок гри, то буде дуже важко. Карту принцеси скинути не можна і, якщо противник дізнається про вашу карту в руці, вас легко виб'ють з раунду за допомогою стражниці. З іншого боку, якщо ви залишилися удвох і у вас є трійка (барон) або проти вас використовують трійку, ви виграєте.

Графиня - дозволяє блефувати. За правилами гравець зобов'язаний її розіграти, якщо друга карта на руці король або принц. Тоді противник буде стражніцею намагатися вгадати одну з цих карт, хоча насправді у вас в руці зовсім інша карта. Головне не шахраювати і якщо у вас дійсно графиня і король / принц, то карту необхідно розіграти.

Король - третя за величиною сила, що дозволяє з високим шансом виграти при порівнянні з ефектом барона або при визначенні переможця кола, але зі слабким ефектом. Ви віддаєте противнику свою карту і отримуєте його, суперник походить раніше вас і якщо йому в руку з колоди прийде стражниця, то ви вибуваєте до наступного раунду.

Принц - дозволяє скинути зі своєї або чужої руки карту у відкриту і добрати нову. За допомогою принца можна, як поліпшити свою руку скинувши непотрібне, так і спробувати підловити гравця на принцесі.

Служниця - карта, яку краще завжди розігрувати при її приході до руки. Так ви захищаєте себе від впливів карт інших гравців до наступного вашого ходу.

Барон - швидкий спосіб позбутися від гравця в даному раунді, головне мати в руці карту з великим номіналом.

Священик - дивимося карту у противника, сподіваємося, що він її не скине і по можливості нейтралізуємо його стражніцею або бароном.

Стражниця - найцікавіша карта в даній грі. Головне вгадати карту у противника. Так по ходу гри будуть розіграні майже всі карти, а знаючи кількість карт можна з високою часткою ймовірності вгадати загадану карту. Щоб зі 100% вірогідністю не можна було вгадати карту противника, відкладає на самому початку раунду одна карта.

Таємне послання преміум від 5 до 8 гравців

Тепер поговоримо про нові карти, в які варто грати, коли за столом 5 і більше гравців. Якщо з базовими картами отримати жетон симпатії можна було тільки залишившись останнім гравцем в раунді, то зараз з'явилося ще 3 способи отримати симпатію. Навіть постійно вилітаючи до закінчення раунду, можна перемогти в Love Letter Premium.

НазваВластивість
9ЄпископВгадали карту іншого гравця, отримали жетон симпатії
7Королева-вдоваПорівняння номера карт з руки з іншим гравцем, у кого більше той вибув
6КонстебльЯкщо у гравця на столі розіграна дана карта, він отримує жетон симпатії
5ГрафВ кінці раунду остання карта додає 1 до свого номеру
4ЛьстецВластивість карти наступного гравця буде направлена на обраного гравця
3БаронесаПодивитися у 1 або 2 гравців карту
2КардиналДва гравці обмінюються картою, подивитися одну з них
1СтражВгадати карту в руці іншого гравця
0ШутЯкщо обраний вами гравець виграє раунд, отримуєте жетон симпатії
0ВбивцяЯкщо вас вибрав гравець картою страж, він вибуває

Єпископ - дозволяє отримати жетон симпатії, якщо була вгадана карта на руці гравця. Навіть залишившись в кінці раунду з єпископом на руках, можна розраховувати на перемогу з його найвищим номіналом 9, хоч він і програє принцесі з 8 при порівнянні.

Королева-вдова - той же барон, але зі зворотним ефектом. Так як в преміум версії з'явилось дві карти з нулем, і кожна четверта карта - це страж з одиницею, у гравця великі шанси вибити гравця до кінця раунду.

Констебль - як на мене сама Читерна карта з усіх. Просто її граєш і отримаєш по завершенню раунду жетон симпатії. Так на одній з ігротек я половину симпатії тільки цією картою і набрав.

Граф - цікава карта, але рідко гравці дограють до кінця раунду, коли переможець визначається за найвищим значенням карти з руки. А якщо у вас в кінці гри залишиться карта з низьким номіналом, то плюс 1 до значення вас не врятують.

Льстец - своєрідний захист на один хід, який в кращому випадку допоможе позбутися від одного з гравців. Захисниця краще.

Баронеса - покращений священик, тепер можна подивитися карти у двох супротивників. Значить будуть шанси, що у кого-то з суперників не вийде позбутися від побаченої карти, і вийде стражником вибити гравця до кінця раунду.

Кардинал - покращений король. Два гравці міняються картами, є шанс, що той гравець, який ходить раніше зможе усунути конкурента (знаючи його карту), а ви при цьому можете ще й карту противника підглянути.

Шут - робимо ставку на переможця раунду, якщо вгадали, то теж отримуєте жетон симпатії.

Вбивця - кращий захист, ніж льстец. Кожна четверта карта в колоді - страж, а так в випадку атаки на вас ви рятуєтеся від конкурента, його вибиваєте і берете нову карту.

З новими картами тепер в ідеалі гравець може отримати відразу 4 жетони симпатії. Якщо він виграє раунд, при цьому розіграє блазня вказавши себе переможцем, по ходу гри розігравши карту констебля і єпископом вгадавши персонажа противника. З новими картами грати цікавіше, але якщо вас менше ніж 5, то не варто, цілком вистачає і базових.

Враження від гри Love Letter Premium

Мені подобається Love Letter своєю швидкістю і простотою. Якщо раніше в гру можна було грати вчотирьох, то зараз цілої великою компанією до восьми чоловік. Я пам'ятаю, як мені п'ять років тому подарували на новорічній вечірці Таємне послання і гра відразу стала кращим Філер на найближчий час в моїй компанії.

З цього моменту можна було зустріти багато мікроігр, де мінімум компонентів. Наприклад, BraveRats, Tides of Time, Council of Verona, Coup та інші. При цьому сама гра Love Letter змінювала зовнішній вигляд підлаштовуючись під різні відомі бренди - Batman, Adventure Time, Star Wars, Lovecraft.

Гра швидка, і якщо брати базову версію, то мені в неї подобається грати як удвох, так і вчотирьох. Пам'ятаю був у нас один день, коли ми вдвох зіграли поспіль стільки партій, що вже на інтуїтивному рівні здогадувалися у кого яка карта. Так я зіграв барона, маючи в руці Стражніцю в надії що і у супротивника буде стражница (фан понад усе), і я вгадав. Або заради фана при розіграші стражниці постійно називали барона, адже колись він буде на руці супротивника (особливо прикро в першому ходу програвати від стражниці, маючи на руках барона).

Гра проста, з таємного послання я починав знайомити свою дівчину з настільними іграми. Надалі на дні народження або інші свята з гостями я пропонував зіграти в love letter, якщо було менше 4 бажаючих або в codenames з Діксіт, якщо більше 4. Завдяки маленьким розмірам коробки з грою я возив її з собою в колясці, щоб зі знайомими зіграти , поки малі сплять, для популяризації настільних ігор серед всіх мас.

Я всім рекомендую Love Letter Premium, це фан, це швидко, це прості правила, це можливість скоротати час в очікуванні запізнившигося гостя, це зовсім не дорого.

Буквально місяць тому на одній з ігротек, коли ми втомилися після п'яти годин в настільні ігри, мені запропонували зіграти в таємне послання, але я не зміг відшукати у себе в колекції маленьку коробочку з грою (тільки після відходу гостей я її знайшов). А тепер завдяки Бегемоту і його незвичайній коробці я можу легко знайти у себе на полиці Love Letter Premium. Що стосується аналога гри, замість токенів йдуть маленькі карти для підрахунку симпатій, а самі карти заламіновані, що вбережуть гру від вологи, бруду і затирання карт. У таємному посланні необхідно кожні 5 хвилин перетасовувати карти, тому ламінація захищає карти від затирання не гірше ніж протектори. Або у Бегемота можна купити і оригінальну базову версію гри.

1
Отправить ответ

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Макс Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Макс
Guest
Макс

Хахах, у мене теж версія від Бегемота))))