Огляд настільної гри The Fox in the Forest

The Fox in the Forest
The Fox in the Forest
Настільна гра The Fox in the Forest («Лис у лісі») – швидка дуельна картярська гра на взятки. Протягом раунду гравці намагаються набрати якомога більше взяток, але при цьому не бути сильно жадібним. Якщо гравець виграє 10 або більше взяток за раунд, то він нічого не заробляє – всі його переможні очки йдуть супернику.

Приготування до гри

Один з гравців випадковим чином стає дилером. Дилер на початку раунду перемішує всю колоду карт (33 штуки), після чого роздає кожному гравцеві по 13 карт долілиць, і окремо відкладає зайві 7 карт. Верхню карту з раніше відкладених, дилер перевертає горілиць, масть цієї карти буде козирною.

Приготування до гри займає мало часу, а вже з наступного раунду гравці по черзі готуватимуть колоду карт до гри.

Ігровий процес

Кожен раунд складається з 13 ходів, протягом яких кожен гравець розігрує одну карту зі своєї руки. У свою чергу один гравець кладе на стіл одну свою карту горілиць, а другий гравець - відповідає, викладає свою карту. Залежно від карт, один з гравців виграє хабар і кладе виграні карти перед собою сорочкою вгору.

Карти бувають трьох мастей, усі одинадцять карт кожної масті однакові між собою. При цьому усі карти з непарним значенням (1, 3, 5, 7, 9, і 11) мають властивості, які спрацьовують під час розіграшу карти.

Властивості усіх карт:

1 – при програші, ви першим робите свій хід.

3 – можна обміняти козирну карту на будь-яку карту з руки.

5 – взяти нову карту з колоди й покласти під неї одну зі своїх карт.

7 – кожна при підрахунку ПО дає 1 додаткове.

9 – ця карта вважається козирною

11 – суперник зобов'язаний розіграти карту цієї ж масті, або одиницю або найбільшу за номіналом.

Першим починає гру - гравець не дилер, а вже в наступних ходах починає ходити переможець минулого хабара. Перший гравець або переможець може розіграти будь-яку карту зі своєї руки, при цьому масть цієї карти буде головною в цій хабарі. Другий гравець зобов'язаний розіграти карту тієї ж масті, що і перший, якщо у нього немає карт цієї масті, він може розіграти будь-яку.

Як відбувається виграш хабара.

Після того як обидва гравці виклали на стіл свої карти й використовували їх властивості, йде їх порівняння. У разі рівного розподілу масті виграє карта з найвищим значенням. Якщо масті різні, виграє карта козирною масті над будь-якою іншою або масть першого гравця перемагає не козирну масть. Кожен гравець може бачити, хто і скільки хабарів виграв, і в залежності від цього припускати, скільки можна заробити переможних очок. Дивитися на лицьову сторону розіграних карт не можна (тренуємо пам'ять).

ВзяткиПООпис
0-36Скромний
41Переможений
52Переможений
63Переможений
7-96Переможець
10-130Жадібний

Після завершення раунду, гравці підраховують скільки вони заробили переможних очок. Якщо один з гравців набрав 21 або більше ПО, то гра завершується. У іншому випадку, необхідно зіграти ще один раунд, де дилером буде новий гравець. У правилах пропонують при необхідності змінити ліміт з ПО, для більш швидкої гри вистачить 16 зароблених переможних очок, а для більш довгої 35 ПО.

Враження від гри

У The Fox in the Forest я грав, як і з досвідченим гравцем, так і у простому сімейному колі. Гру я б не назвав видатною або поганою, вона хороша. Краса гри в її тривалості. Все проходить досить швидко, та й пояснити правила зовсім не важко. Якщо ви будете грати з менш досвідченим гравцем, то йому буде простіше зрозуміти гру, Fox in the forest – має звичайну колоду карт, де замість 4 мастей використовується тільки 3.

Найунікальніше в цій грі – це жадібність переможця. Якщо один з гравців набере 10 або більше взяток, він нічого не отримає за раунд, а другий гравець – аж 6 ПО. Якщо в тебе погана стартова рука, то не варто засмучуватися, можна підібрати свій стиль гри під поразки.

Наведу цитату зі своєї першої гри з переможними очками за раунд, щоб ви відчули, що інтрига властива даній грі.

РаундМої ПО за раундПО суперника за раундМої ПОПО суперника
15656
2121075
3151838
4222274

Як видно з таблиці вище, десь один гравець перемагає у раунді, десь інший. При цьому у останньому раунді я зміг виграти перші 7 взяток, і другий гравець намагався вже програти мені, щоб я нічого не виграв, а він тріумфально переміг би з великою перевагою, у результаті результативна нічия.

The Fox in the Forest – швидка стандартна картярська гра на двох зі своїм казковим відтінком. Вирішуйте самі грати чи ні, але спробувати варто.

Отправить ответ

avatar
  Subscribe  
Notify of