Мій ТОП 9 ігр за 2018 рік

В останні дні 2018 року було дуже багато роботи тому багато дописів довелося відкласти, а своєрідний підсумок минулого року перенести вже на січень. Свій звіт склав, відштовхуючись від статистики зіграних ігор з BGG. Я зіграв приблизно у 100-150 різних настільних ігор (в більшість з яких один раз).

А які ігри вам запам'яталися у 2018 році або в що плануєте зіграти?

First Class: All Aboard the Orient Express!

Зігравши перший раз в First Class: All Aboard the Orient Express, я подумав красива, крута, проста гра з вибором, яку з доступних карт взяти собі (застосувати відразу або пізніше). Але награвши більше десятка партій я зрозумів, що гра не така й проста і є в ній свої шляхи, що ведуть до перемоги (подовжувати шлях руху поїзду, покращувати вагони або просувати кондукторів по потягу.

Щоб гра не набридла в ній є модулі, різна комбінація яких змінює склад ігрової колоди на 70%. Якщо Russian Railroads я вважаю досить хардкорною євро грою з набором ПО за 400, то перший клас підійде більшості гравців, завдяки простим і зрозумілим правилам. У грі є й невеликий момент з гонкою, що надає азарту грі, хто першим дійде до локомотива, той урве хороший куш ПО, а решта отримають значно менше і дані дії дуже не окупляться.

Огляд гри

Arkham Horror: The Card Game

Arkham Horror: The Card Game - добротна карткова адаптація, яка ідеально підійде для одного або двох гравців (хоча можна грати до 4 учасників). Граючи перший раз в сценарій, ти занурюєшся в світ Лавкрафта, і на свій розсуд досліджуєш його, не знаючи куди найкраще піти, який вчинок зробити.

Відмінна гра, прості правила, крута художня складова, ефект детектива, боївка, рандом у вигляді обов'язкових перевірок на дії. Завдяки Arkham Horror: The Card Game я вже знав персонажів і світ Лавкрафта, коли грав в Mansions of Madness: Second Edition і текстовий детектив Таємниці Аркхема.

Мінус: для гри від трьох гравців необхідно додатково докупити копію гри (мій знайомий всі компанії проходить в складі на 4 учасників і дуже задоволений грою), для повного враження від сюжетної компанії необхідно купити один великий і шість маленьких доповнень (а це вже затратно).

Перше знайомство з грою

Mansions of Madness: Second Edition

Mansions of Madness: Second Edition - кооперативна гра по світу Лавкрафта з використанням мобільного телефону або програми зі Steam. Завдяки додатку кожен сценарій виходить унікальним, вибираєш ігрових персонажів, сценарій (в залежності від рівня складності) і все інше він зробить сам.

Подорожуючи, гравці відкривають нові локації, які програма сама визначає з елементами всередині них. Необхідно розгадати загадку - програма сама вибирає випадкову і гравець за відведені ходи намагається її вирішити. При битві з монстром необхідно вибрати як ви атакуєте (руками, холодною зброєю, вогнепальною або магією) і в залежності від результату перевірки програма згенерує фінальний результат атаки.

Я не грав в першу редакцію гри, але в ній окремий гравець виступав у ролі ігрового майстра і генерував всі події, як на мене куди краще, коли всі ці дії швидко і з випадковим результатом виконує програма. Хоча в моїй компанії не сподобалося, що необхідно було постійно відволікатися на комп'ютер. Я ж рекомендую спробувати дану гру, яка унікальна своїми неповторними місіями.

Перше знайомство з грою

Fantasy Realms

Fantasy Realms - хіт наших ігротек, гра на 15-20 хвилин з простими правилами. Гравці починають з 7 картами на руках і до кінця гри у них на руках так само залишиться 7 карт, головне за ігровий процес зібрати кращу комбінацію карт. Деякі карти дають багато ПО за наявність карт певного типу або конкретних назв карт, а інші навпаки приносять штраф за ті або інші карти в вашій руці. Для цього береться верхня карта з колоди, і зайва восьма карта викладається на стіл або відбувається обмін між картою в руці і на столі.

У грі всього 53 карти, кожна карта унікальна, і колода розділена на 10 типів по 5 карт, а також 3 картами джокерів для заміни тої чи іншої вимоги для отримання ПО. Грали ми в цю гру кожен раз із задоволенням, хоча у знайомих гра не так добре зайшла у компанії, як у мене. Найкраще грати в гру, знаючи всі карти.

Огляд гри

Kingdomino

Kingdomino - дуже проста швидка настільна гра на вибір і приєднання тайлів до свого королівства. Гравці по черзі вибирають яку подвійну плитку взяти з загального поля, щоб з'єднати її з раніше розміщеної такого ж типу. Для перемоги необхідно зібрати якомога більше сусідніх плиток одного типу з коронками на них.

Для ускладнення ігрового процесу краще грати в Queendomino, а також додати до однієї з версій гри доповнення Kingdomino: Age of Giants, яке вносить в гру додаткові способи отримання ПО завдяки спільним завданням.

Рекомендую Kingdomino всім, хоча більш досвідченим настольщікам гра може здатися досить простою, але між складними іграми бажано відволікатися на більш швидкі і прості.

Перше знайомство з грою

Terraforming Mars

Terraforming Mars - дуже крута гра з ТОП 5-кращих настільних ігор за версією BGG, з багатими можливостями і переможними стратегіями. На свій сором, тільки восени 2018 року я вперше зіграв в Марс, і дана гра мене полонила. Всім я рекомендую спробувати Марс.

У грі близько двох сотень карт (всі вони унікальні), шість видів основних ресурсів (необхідно прокачати свої параметри для виробництва ресурсів і отримання їх в наступні раунди), система драфт (кожен раунд гравці розігрують між собою карти, а також тривалий драфт для формування початкових карт в руці), колонізація Марса (розміщуємо дерева, міста, океани), система досягнень (першим виконав певну умову - отримаєш 5 ПО або бути кращим за певним критерієм до кінця гри), розважливість (щоб отримати карту необхідно сплатити 3 монети, також необхідно буде заплатити за її розіграш монети, та й погодні умови на планеті для карти повинні дотримуватися), корпорації (гравці за вибором обирають собі одну з двох корпорацій, які визначають спеціальний ефект і стартові ресурси).

В основному ігровий процес складається з оптимального застосування тих карт, які гравці придбали в фазу драфта. Тепер я хочу зіграти в Терраформування Марса з доповненнями.

Перше знайомство з грою

Rajas of the Ganges

Rajas of the Ganges - переможець премії International Gamers Award 2018. Евро гра на розміщення робітників з використанням кісток. Дана гра на швидкість, необхідно не заробити найбільшу кількість переможних очок, а першим зустрітися своїми маркерами слави і грошей.

Гравці за допомогою різнокольорових кубиків можуть плисти по річці, пристроювати до своїх планшетів плитки з будівлями і товарами (будівлі приносять славу згідно своєму рейтингу, а товари - гроші), торгувати на ринку, виконувати дії в палаці, а також добирати або обмінювати одні куби на інші.

Мені гра дуже сподобалася своїм азартом - будь першим, хоча було дуже прикро, коли я першим зустрівся своїми маркерами, але на додатковому ході мене інший гравець перегнав. У грі дуже барвисті компоненти, особливо кістки, та й в коробці з грою передбачено два модуля для підвищення складності гри. Зігравши десяток партій, я можу уявити чому даній грі присудили звання - кращої гри за версією IGA 2018.

Огляд гри

Santa Maria

Santa Maria - евро гра старої формації з кістками і плитками. Купуємо плитки, виставляємо їх на особистому планшеті поєднуючи дороги, а кубиками активуємо всі плитки на одній лінії. Кому подобаються такі ігри як Замки Бургундії і Troyes, сподобається і Санта Марія, хоча багатьом чисто зовні гра не сподобалася. Сам я очікую можливості зіграти ще раз у цю гру.
Перше знайомство з грою

Architects of the West Kingdom

Architects of the West Kingdom - класична гра на розміщення робітників зі своїми нововведеннями - у гравців два десятка робітників, унікальні властивості, чим більше гравець розмістив робітників на ділянку дії, тим краще її ефект і система добрих справ. Якщо у гравця хороша репутація, він може брати участь у будівництві місцевого храму, але на чорний ринок йому доступ відмовлено, а з поганим рейтингом можна отримувати рідкісні товари з чорного ринку і не платити податки, але вже собор будувати не можна.

Гра хороша, зі своїми фішками, збалансована (в наших партіях різниця між гравцями була в районі 1-2 ПО), серійність (була спочатку трилогія про вікінгів, зараз почалася трилогія про середні віки і в 2019 році буде інша гра з цього світу).

Огляд гри
Плани на 2019 рік

На даний момент у мене є досить суттєвий список настільних ігор, в які я хочу зіграти і в які у мене є можливість зіграти найближчим часом, тільки необхідно знайти цей час. В дані ігри на свій сором я ще не грав.

Найбільш цікаві ігри – Brass, Clank!, Great Western Trail, Nations, Hansa Teutonica, Raiders of the North Sea, Mombasa, Concordia, Grand Austria Hotel, Nusfjord, Heaven & Ale, Root.

Начебто непогані ігри – The Quest for El Dorado, Kanagawa, Adventure Land, AquaSphere, viral, Cytosis: A Cell Biology Board Game, Yggdrasil, Reef, Town Builder: Coevorden, Ghost Fightin Treasure Hunters.

Доповненні в які я хочу зіграти - T.I.M.E Stories: A Prophecy of Dragons, Lords of Waterdeep: Scoundrels of Skullport, Istanbul (спробувати усі доповнення), The Voyages of Marco Polo: Agents of Venice, Dream Home: 156 Sunny Street, Terraforming Mars (спробувати усі доповнення).

Ще є умовні списки ігор для соло режиму і для двох, але вони не такі актуальні. Раз я вже півроку, як не можу взятися за картковий Аркхем і пройти сюжетну компанію до самого кінця.

Ось такий скромний список, не кажучи вже про ігри, які мені сподобалися в 2018 році, але в які я зіграв всього лише 1 або 2 рази, а хочеться зіграти в них ще раз.

2
Отправить ответ

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
HawksCattman Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Cattman
Guest
Cattman

Вітаю з Новим роком!
Бажаю подальшого розвитку сайту, нових цікавих ігор та звичайно, нових оглядів!

Гарна добірка, особисто для мене є цікавою “Architects of the West Kingdom”, локалізації якої буду чекати від “Lavka Games”, бо навряд чи хтось з наших локалізаторів візьметься на неї.
З переліченого грав тільки в соло-режимі в базову “Terraforming Mars”, і можу сказати, що гра чудова, захоплююча та атмосферна. Хоч і грав сам, але всі доповнення в колекцію придбав, зайвими не будуть!