Огляд доповнення Troyes: The Ladies of Troyes

Troyes: The Ladies of Troyes

Troyes хороша збалансована євро гра на застосування результатів кубиків, але немає досконалості в цьому світі. Доповнення The Ladies of Troyes вносить в гру нові можливості і робить ігровий процес більш різноманітним. Доповнення складається з 5 модулів, що дозволяє використовувати відразу як всі його частини, так і найбільш улюблені.

Мені найбільше подобається, коли доповнення до гри йде у вигляді модулів, коли є можливість використовувати не всі нововведення гри. На думку спадають такі ігри з модульними доповненнями - Bruges, Legacy: The Testament of Duke de Crecy, Camel up і інші.

Всі модулі в даній збірці мені сподобались, особливо додатковий унікальний незалежний кубик. Модуль з зовнішніми діями стоїть прорахувати, для досягнення останнього розподілу необхідно витратити кубиків на 20 одиниць, можливо куби з великим значенням краще використовувати в іншому місці.

Модуль 1

У базі було 6 таємних карт цілей, що визначають критерії отримання ПО всім гравцям в кінці гри, у доповненні їх 9. З 9 карт, 6 це повтори базових карт (щоб карти не відрізнялися сорочкою). Додалися три нові карти у вигляді представниць прекрасної жіночої статі з найблагородніших сімейств міста - Ізабелла Баварська, Марія і Іонна Шампанська. Нові карти принесуть переможні очки в залежності від кількості розміщених робочих на будівлях і картах певного стану.

Кожен гравець отримує по одній карті мети в закриту, не вказує карту до кінця гри. На двох можна роздати по дві карти. При цьому додатково можна викласти ще одну карту у відкриту, якщо ви любите підраховувати в кінці гри багато ПО, а також підлаштовувати свою тактику під нові дані.

Модуль 2

Багато що в партії залежить від того, які карти дій з'являться в грі. Якщо вам набридли базові карти, то додаток надає нових 27, по 3 карти на кожну позицію поля. Більш докладно з описом всіх карт дій можна ознайомитися в правилах.

Як варіант, перед грою свідомо приберіть ті карти дій, які вам не подобаються, а вже з рештою карт, випадковим чином виберіть потрібні.

Модуль 3

Модуль зі стражника включає в себе вісім двосторонніх плиток. Для гри використовується 4 плитки з 1 по 4 рівень, виходить по 4 різні дії на кожну позицію. Гравці своїми стражниками можуть переміщатися уздовж стіни. Всього є 20 клітин для переміщення. Коли стражник проходить ворота, він отримує доступ до дії плитки.

Гравець може використовувати будь-який кубик для пересування на стільки поділів, скільки зображено на грані куба. Гравець може збільшити значення грані до 6, доплачуючи за кожне збільшення 1 монету. Крім переміщення, гравець може витратити дію з кубика для розташування каунтера на плитку з дією. За один хід можна розмістити свій маркер один раз на кожній пройденій плитки стражника.

Модуль 4

Якщо в базовій грі Troyes на столі завжди було 18 кубиків, то тепер кожен гравець отримує додатковий куб фіолетового кольору. Так в грі фіолетовим кольором позначається глава сімейства, яка може виконувати військові, цивільні або релігійні дії.

Фіолетовий куб хорош тим, що його не можуть забрати інші гравці і він може використовуватися як будь-який інший колір (червоний, білий, жовтий). При протистоянні з чорним кубом, фіолетовий завжди вважається за червоний, а значить його значення грані подвоюється.

Модуль 5

Додається шість нових карт подій по дві карти кожного кольору (червоний, білий, жовтий). Нові події ще більше занурюють в атмосферу Середньовіччя - необхідно впоратися з набігом вовків, суворої зими і т.д.

Отправить ответ

avatar
  Subscribe  
Notify of