Gorus Maximus

У грі Valeria: Card Kingdoms гравці виступають в ролі герцогів, які хочуть захистити своє королівство від монстрів, наймаючи найманців і розширюючи свої землі.

Якщо порівнювати цю гру з будь-якої іншою, то найближче де неї Macho Koro. Принцип той же, але зображення на картах на багато красивіше і більше можливостей у гравців. Валерія = Мачі коро + стероїди.

Підготовка до гри Valeria: Card Kingdoms

Тривалість підготовки до гри залежить від деяких факторів - кількість гравців (якщо грає менше 5 гравців необхідно прибрати карти з позначкою «5»), комплектація гри (гра від кікстартера, тому вона знайшла багато дрібних доповнень і карт), багато що залежить від вибору карт для партії. Базова комплектація дозволяє зіграти дві партії майже з повністю різними картами.

Ігрове поле буде виглядати наступним чином - 4 ряди по 5 стопок в кожному.

Верхній ряд - ряд монстрів, де в кожну стопку кладуть монстрів одного типу, а ці стопки викладаються згідно силі монстра від 1 до 5. Самі верхні карти звичайні монстри, сама нижня - бос, а над ним покращений монстр.

Середні ряди займають карти з жителями. На кожну позицію жителя з номером необхідно вибрати карту одного виду і викласти на поле її по зростанню і сформувати стопку відповідних карт. У підсумку на поле будуть лежати жителі в стопках від 1 до 8 за номіналом і дві стопки з числом 9-10 і 11-12. Тільки карти з номером 5 «житель» і 6 «лицар» не мають аналогів для заміни їх.

Самий нижній ряд - карти володінь. У кожній стопці повинно бути по 3 карти володінь, 15 штук на партію.

Кожен гравець починає з 2 жетонами золота, 1 жетоном магії, картою жителя та лицаря (у даних карт своя сорочка і немає іконок професії).

Додатковою варіативності гри надає роль герцога. Кожен гравець отримує по дві карти герцога, вибирає одну і кладе сорочкою вгору поруч з собою. В кінці гри гравець отримає ПО відповідно до умов на карті, як в грі CV, за певний тип професій жителів і ресурсів.

Як грати у Valeria: Card Kingdoms

У свій хід активний гравець робить наступні фази - кидок кубиків, збір ресурсів, дії і передача ходу.

Кидок кубиків - активний гравець кидає два кубика. Є деякі карти, які дозволяють змінити результат кидків, після чого застосовується отриманий результат.

Збір ресурсів - кожен гравець отримує ресурси зі своїх карт жителів згідно результатам на кубиках. Наприклад, випав такий результат 3 і 5, значить гравці можуть отримати ресурси з карти з номером 3, 5 і 8 (сума кубиків підсумовується).

При цьому кожна карта внизу розділена на дві частини - ліву і праву. Активний гравець бере ресурси з лівої частини, а всі інші гравці з правої. Якщо у гравця кілька карт потрібного номіналу, то за кожну він отримує відповідні ресурси.

Дія - в свій хід гравець може здійснити до двох дій. Варіанти дій - взяти з банку ресурс (або 1 золото, або 1 ману або 1 силу), вбити монстра, найняти жителя або побудувати нове володіння.

Щоб битися з монстром у гравця має бути відповідна кількість ресурсів - це жетони сили і магії. Якщо у гравця не вистачає жетонів сили, можна замінити силу магією, але не навпаки, і як мінімум необхідно мати 1 жетон сили для атаки по монстру. Після вбивства монстра гравець отримує бонус, намальований в нижній частині карти. Перші три карти монстра слабкі, останні дві сильніші і приносять більше ПО в кінці гри.

У кожного жителя є вартість для найму, але кожен наступний коштуватиме на 1 монетку дорожче. Чим більше жителів з різним числом, тим більше шансів отримати ресурси в фазу збору ресурсів. Збирати одних і тих же жителів є сенс для отримання ПО в кінці гри за свого герцога або будівництва володінь.

Зазвичай споруда володінь стоїть набагато дорожче, ніж найм жителів, так само для побудови у вас повинні бути відповідні типи жителів у вашому королівстві. Всі володіння різні, зі своїм ефектом і вони приносять ПО в кінці гри.

Після того, як активний гравець кинув 2 кубика, всі отримали ресурси, і він зробив дві будь-яких дії, передається першість гравцеві, що сидить зліва від нього.

Гра завершується відразу в фазу активного гравця в одному з трьох випадків, якщо всі монстри знищені, якщо все володіння побудовані, якщо повністю вичерпані n колод (де n - кількість гравців, помножене на 2).

Враження від гри Valeria: Card Kingdoms

У Valeria: Card Kingdoms дуже гарний дизайн карт - найманці, монстри, карти володінь і лордів. Якщо придивитися до карт володінь, то можна знайти згадки відомих творів, тут тобі і гра престолів і Террі Пратчетт і багато іншого.

Правила в грі дуже прості, кидаєш кубик, отримуєш ресурси, якщо треба більше ресурсів - наймаєш більше жителів. Якщо в Мачі Коро гравці тільки кидали кубики і купували доступні будівлі з ринку, то тут доступні відразу всі карти. Крім звичайного поліпшення свого королівства жителями, можна нарощувати жетони сили, щоб вбивати монстрів (зазвичай монстри приносять багато ПО) або будувати дорогі будівлі. Важливий факт в грі - це персональна мета для отримання ПО в кінці гри, так кожен гравець буде збирати жителів потрібного йому вигляду.

Можете почитати про мої перші враження про гру Valeria: Card Kingdoms на чотирьох в ігротеці 44 і на п'ятьох в ігротеці 47 . Як показала практика, найкраще грати не повним складом учасників, тому що дуже багато ресурсів виходить у гравців до своєї фази дій, а найсильніших монстрів вбивають прям перед вами.

Гра пройшла кікстартер, тому вона еволюціонувала. Я описав правила гри згідно останньої версії правил. Якщо дивитися на початкові, то були суттєві відмінності. Наприклад, у гравців було обмеження за ресурсами в банку, так в одній з ігор у мене було 60 одиниць ресурсів і згідно з першими правилами я б стільки не зібрав би. Жетони сили не можна було зберігати з раунду в раунд і, якщо вийшло їх отримати треба було йти і вбивати монстра. Після того, як активний гравець зробив 2 своїх дії, кожен міг виконати по одній своїй.

Навіть базова версія гри має більше двох сотень карт, що дозволяє грати кожен раз з різним складом монстрів, жителів і володінь. Гра не стоїть на місці і якщо порахувати інші доповнення, то набереться ще під двісті карт. При цьому гра з допами вносить нові механіки - закінчилася стопка, відкривається карта з миттєвим ефектом. З'явилися нові карти з найманцями з одноразовою крутою дією. Як з'являться у мене допи, буде окремий огляд по ним.

2
Отправить ответ

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
HawksМакс Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Макс
Guest
Макс

Де можна дістати цю гру? Класний огляд.